Tehniskā apkope

Ikgadējā tehniskā apkope !

Kondicionieru un siltumsūkņu pārdošanas, uzstādīšanas un apkalpošanas īpatnības.

Kondicionēšanas sistēmas ilga un droša darbība ir atkarīga no vesela pasākumu kompleksa realizācijas.Principiāli svarīgi, lai kondicioniera apreiķinu, pārdošanu, piegādi, uzstādīšanu, garantijas apkalpošanu un remontu veic viena un tā pati firma, tikai tādā gadījumā var garantēt kondicionešanas sistēmas nevainojamu darbību ilgā laika periodā. Pretējā gadījumā, ja kondicionieri pārdod viena organizācija, bet tā uzstādāšanu veic citi (pieaicināti meistari), tad kondicioniera pircējam nav pie kā meklēt palīdzību problēmu gadījumā (neviens ne par ko neatbildēs). Pieredze rāda, ka šis apgalvojums ir spēkā jebkuras markas kondicionierim.

Kondicioniera ikgadējās tehniskās apkopes nepieciešamība.

Kondicionieris strādājot caur tā ārējo bloku (kondensātoru) stundas laikā tiek izsūknēts 1.2-2 tūkstoši m3 ārējā gaia. Šajā gaisā ir ārējie putekļi, sodrēji, augu putekšņi utt. Tie visi nosēžas uz kondensātora virsmas, pasliktina tā siltumapmaiņu un galu galā vienkārši “aizsprosto” kondicioniera ārējo bloku. Tas strauji samazina dzesešanas efektivitāti, kā arī pārkārsēšanās rezultātā var iziet no ierindas kondicioniera kompresors. Kā saka speciālisti: sadedzis kompresors – nāve kondicionierim. Eļļas koksēšanās dēļ nepieciešams mainīt visas maģistrāles, atlodēt un izmazgāt kondensātoru un iztvaikotāju, nomainīt kompresoru ar darbietilpīgu metodi (lodējot) utt.. Ar vārdu sākot, lētāk ir nomainīt visu kondicionieri, nekā to remontēt. Analoģiska situācija ir ar kondicioniera iekšējo bloku (iztvaikotāju), tikai netīrumi citi – putekļi telpā, dūmi, tauki utt. Tāpāc ne retāk kā vienu reizi gadā kondensātora un iztvaikotāja virsmas nepieciešams rūpīgi attīrīt.Bet tas vēl nav viss. Kondensātora dzesēšanas kontūra iekšienē zem liela spiediena (30 atm.) cirkulē super tekoša gāze “freons” R-410A (hladogens). Dažādu iemeslu dēļ (lasteku sitieni, temperatūras straujas izmaiņas utt.) maģistrālo cauruļu sieniņās var rasties mikroplaisas, caur kurām hladogens var pakāpeniski izplūst. Ja to savlaicīgi nepamana un nepapildina agregātu, tad ievērojams hladogena zaudējums noved pie gaisa iesūkšanās maģistrālēs, eļļas oksidēšanos, kompresora pārkāršanu un tā ieķīlēšanos, bet tālāk – sekas skatīt augstāk. Tāpēc ne retāk kā 1 reizi gadā nepieciešams veikt kondicioniera dzesēšanas kontūra visu darbības parametru pārbaudi un, nepieciešamības gadījumā, likvidēt “freona” mikro noplūdi un papildināt tā daudzumu līdz normai.

Citiem vārdiem sakot, veicot kondicioniera regulāru apkopi tiek veiktas noteiktas darbības, kuras garantē tā ilgu un efektīvu darbību.

Firmas “RIKON AC” kopā ar sadarbības partneriem visā Latvijā, pilnā apjomā nodrošina pārdoto un uzstādīto Panasonic kondicionieru regulāru apkopi

 

 

Šim kondicionierim trīs gadus netika vaikta tehniskā apkope ( kondicionieris strādājā spēļuzālē ) !


 

                

 


Pēc tehniskās apkopes veikšanas